Ukrainian English Russian

+38 (067) 348-56-35 viber icon      +38 (067) 348-56-12 viber icon   

info@vermiculite.com.ua

На сьогоднішній день жодне будівництво не обходиться без проектування димохідної системи.  Головним елементом газового та твердопаливного опалювання у будинку є димар – труба для відведення диму з печі житлового приміщення, кочегарки, заводу тощо. Воан захищає людину від згубного впливу продуктів згорання палива.

Тому, дуже важливо щоб димохідна система була:

Екологічною. Конструкційний та ізолюючий матеріали димаря, стикаючись з гарячим повітрям і з відходами горіння, не повинні виділяти шкідливих хімічних речовин. 

Безпечною. Система повинна бути виконана з матеріалу, який при зіткненні з гарячими димовими газами не виділяє шкідливих хімічних сполук і не змінює своєї структури під впливом агресивного високотемпературного середовища. Конструкція повинна бути захищена від  наскрізного проникнення димових газів через зовнішню оболонку труби, в місцях стиків і з’єднань протягом усього терміну служби. Температура зовнішньої стінки труби повинна бути максимально низькою, для виключення можливості спалаху предметів і матеріалів, що знаходяться поблизу димохідної системи.

Довговічною. Термін служби димохідної системи повинен бути необмежений при правильній експлуатації і виконанні всіх вимог для правильного монтажу.

Простою та надійною. Димохідна система повинна складатися з елементів, що чітко відповідають один одному в лінійних та установчих розмірах. Всі складові повинні просто та надійно стикуватися один з одним, для того, щоб монтаж міг здійснюватися навіть без залучення фахівців, що володіють спеціальними знаннями. Система повинна складатися з повного набору фасонних, з’єднувальних, кріпильних елементів, для монтажу конструкцій будь-якої складності, діаметру, висоти. 

Теплоізоляція димаря спученим вермикулітом – оптимальне рішення для тих, хто шукає способи вдосконалення димохідної системи.

image1

Спучений вермикуліт – сипучий, пористий матеріал у вигляді частинок сріблястого або жовтого кольору, що отримують тепловою обробкою вермикулітового концентрату (гідрослюди, що містить між шарами зв’язану воду). Даний матеріал має високі теплоізоляційні властивості, не токсичний, не схильний до гниття і перешкоджає поширенню цвілі. Основні характеристики – це температуростійкість, вогнестійкість, відбивна здатність та хімічна інертність. Вермикуліт є екологічно чистим і біостійким продуктом. Під дією високих температур (до 1100о С ) не виділяє ніяких газів, що є важливою перевагою в порівнянні з іншими відомими матеріалами органічного походження.

Низька теплопровідність (0,04 – 0,062 Вт/м. К) дозволяє успішно використовувати спучений вермикуліт в будівництві, в якості вогнетривкого насипного утеплювача (при засипанні заповнює порожнини неправильної форми). Шар вермикулітової засипки в 20 см по теплозахисту еквівалентний цегляній стіні товщиною 1,5 см.

Висока межа вогнестійкості сприяє широкому використанню вермикуліту в будівництві тонкостінних конструкцій з армоцементу, азбоцементу, залізобетону, металу, які в більшості випадків, мають недостатню вогнестійкість. Поперемінне нагрівання і охолодження таких конструкцій водою в умовах пожежі призводить до різкого падіння їх міцності, великих деформацій, викликає обвалення. Як показали випробування, зразки вермикулітового розчину з об’ємною вагою від 500 до 800 кг/м3 , нагріті до температури 900-1000о С і поміщені в воду, не розтріскуються і зберігають достатню міцність, у той час як зразки з пористих бетонів при таких же умовах повністю руйнуються. Вогнезахисна ефективність вермикулітових розчинів в 4 рази вища, ніж піщаних.

Головними перевагами засипки вермикуліту для теплоізоляції димарів є:

  • 100% захищеність, безпека, простота в обслуговуванні. Вермикуліт, як природний мінерал, є негорючим матеріалом. У процесі технологічної обробки, в кінцевому виробі зберігаються всі властивості, притаманні природному каменю. Відповідно ризик прогорання або руйнування стінки димаря зводиться до нуля!
  • Нерівномірна структура вермикулітового шару перешкоджає утворенню конденсату на внутрішній стінці димаря, точка роси знаходиться всередині робочого шару. Дана структура вермикулітового шару забезпечує, при температурах газів, що відходять більше 100 о С, відсутність на робочій поверхні активного утворення конденсату. Це відбувається внаслідок того, що передбачувана точка роси знаходиться всередині шару і не дозволяє волозі вільно утворюватися на стінці. Осідання конденсату можливо тільки з пари, що утворюється при зіткненні газів з атмосферним повітрям.
  • Димар з вермикулітом однаково добре проявляє себе при згоранні будь – якого виду палива.
  • Високі показники теплоізоляції.
  • Несприятливе середовище для гниття та поширення цвілі.
  • Робочий діапазон температур від +200о до +700о С, з короткочасним підвищенням до 1100о  С.

Шар вермикуліту не піддається руйнівній дії фактору лінійних навантажень, які присутні при розширенні і звужені матеріалів (напр., сталі) внаслідок нагрівання та охолодження. Чим швидше відбуваються ці процеси, тим сильніше деформується матеріал, а отже, і деформується вся система.

НВП ТОВ «Укрвермікуліт» ©2022 Всі авторські права захищено.